XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA r. A 17.IX.2017 r.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·       W poniedziałek św. Stanisław Kostka

·       Wśrodę– święci męczennicy z Korei; pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze;

·       W czwartek – św. Mateusz, Apostoł,

·       W sobotę – św. Ojciec Pio, jeden z najbardziej popularnych i znanych świętych minionego stulecia

1.     Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2.     Rozpoczynamy także dzisiaj kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców oraz VI Tydzień Wychowania. Pamiętając, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i że wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o młode pokolenie. W ciągu całego tygodnia w sposób szczególny będziemy modlić się za dzieci  i młodzież, za ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

3.     W sobotę  23 września będziemy obchodzić Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Technicznych w Puławach,  więcej informacji na stronie internetowej szkoły, natomiast uroczysta msza św. jubileuszowa najbliższy  piątek 22 IX o godz. 8.30

4.     Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny.. Zachęcamy do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas wspólnota Galilea, która spotyka się w środy o godz. 16.00 i w piątki o godz. 18.00,  Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

5.     Zapraszamy młodzież, klas pierwszych szkoły średniej i starszą, która jeszcze nie była u bierzmowania, a u nas chce przygotowywać się do tego sakramentu o zapisywanie w zakrystii, kancelarii parafialnej, bądź u swoich katechetów do końca września

6.     Zapraszamy i zachęcamy rodziców  dzieci klas III-ych szkoły podstawowej mieszkających na terenie naszej parafii o zapisanie  swojego  dziecka na przygotowania do I komunii św. Zapisy przyjmujemy w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej do końca września.

7.     Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Miłość” zaprasza na festyn ku czci św. Stanisława Kostki, który odbędzie się na boisku przy Szkole podstawowej nr 4 w Puławach.

8.     Bóg zapłać za ofiary na kościół : bezimienna- 100 zł; -50 zł; Norwida 6 -50 zł; Wróblewskiego 9- 100 zł

9.     Prasa katolicka jest wystawiona przy ołtarzu św. Ekspedyta, oprócz tygodników Niedziela i Gość Niedzielny, jest również miesięcznik Apostolstwo Chorych, Mały Gość Niedzielny oraz inne czasopisma

10.Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wszystkim mile spędzonej niedzieli i dobrego tygodnia, niech dobry Bóg wszystkim błogosławi.

sobota,
23 września 2017