XVI Niedziela zwykła r. A 23. 07.2017

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

§       W poniedziałek- św. Kinga

§       We wtorek  – św. Jakub, Apostoł,

§       również we wtorek  – św. Krzysztof,

§       W środę – święci Anna i Joachim, rodzice NMP

§       W sobotę  – św. Marta,

1.     Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Popatrzmy, ile dzieci z biednych rodzin, często dotkniętych bezrobociem, rozbitych, patologicznych, nie wyjechało na wakacyjny wypoczynek. Ich los nie może być nam obojętny. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.

2.     W dzisiejszą niedzielę  po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów. Modlitwa poświecenia będzie odmówiona w kościele wraz z błogosławieństwem, a  po mszy św. kapłani podejdą do  pojazdu kropiąc je wodą święconą i przekazując okolicznościowy obrazek z modlitwą. Stojąc przy swoim pojeździe, będzie oznaczało dla kapłana, że chcemy go poświęcić. Jeden kapłan pójdzie na parking przy Domu Chemika, dwóch kapłanów będzie świecić na parkingu przy  Urzędzie Miasta, przy Plebanii, oraz 1 kapła na parkingu przy Sądzie. Prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość, napewno kapłan podejdzie do każdego pojazdu. Jeżeli nie posiadamy pojazdu dziś, a chcielibyśmy go poświęcić, to przez cały tydzień po mszy o godz.  18.00 będzie taka możliwość.  

Ø    Z racji poświecenia możemy wrzucić ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy. Ubiegłoroczna pomoc przekazana w ramach akcji św. Krzysztof to 37 samochodów, 1 ambulanse, 5 busów, 8 motocykli i skuterów, 132  rowery, 140 wózków inwalidzkich, 2 silniki do łodzi. W imieniu polskich misjonarzy pragniemy z całego serca podziękować.

3.     W przyszłą niedzielę jak w każdą niedzielę miesiąca zbiórka do puszki na prace remontowe w naszym kościele. Przypomnę, że został zainstalowany ostatni element systemu  rekuperacji i wymiany powietrza tzw. agregat schładzający koszt to 21 tysięcy zł.

 Zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasna Górę. Do 29 lipca przyjmujemy zapisy w parafii, od 30 lipca, do czasu wyjściapielgrzymki, przed Archikatedrą Lubelską czynny będzie sekretariat pielgrzymkowy i tam również będzie można się zapisać. Zachęcamy młodzież, dorosłych a nawet dzieci pod opieką dorosłych, by skorzystali z tej formy rekolekcji w drodze.

Ø                     Zachęcamy również do wsparcia funduszu solidarnościowego „Idę z Tobą” w ten sposób konkretny pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej Częstochowskiej.

 4Tradycją lat ubiegłych 5 sierpnia około godz. 10.30 przybędzie do naszej parafii około 500- osobowa grupa Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej. Zechcemy ugościć pielgrzymów zapraszając do swoich domów, bądź przygotowując posiłek i przynosząc koło  kościoła.

.    5.     Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej która jest wystawiona przy ołtarzu św. Ekspedyta

6.     Pozdrawiamy wszystkich  korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, pracującym życzymy wytrwałości i sił, niech dobry Bóg wszystkim błogosławi.

TV Lumen

Dzisiaj jest

poniedziałek,
24 lipca 2017

(205. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XVI Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Licznik

Liczba wyświetleń:
2220102