W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         środę, 27 września – Święty Wincenty a Paulo, prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;

·         czwartek, 28 września – Święty Wacław, książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;

·         piątek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;

·         sobotę, 30 września – Święty Hieronim, prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński;

 

1.     Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Kiedyś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony był w innym terminie – w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego, ale ze względów duszpasterskich papież Franciszek w 2018 roku przeniósł go na ostatnią niedzielę września. W tym roku jest to już 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny przez toczące się wojny, prześladowania i terror. Prośmy Opatrzność Bożą, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne mieszkanie.

 

2.     Dziś w ostatnią niedzielę miesiąca a więc zbiórka do puszki na prace związane z remontem naszego kościoła. Po złożeniu stosownych uzupełnień do wniosku oraz poprawek w najbliższy wtorek umowa zostanie przedstawiona Zarządowi NFOŚiGW w Warszawie. W najbliższym czasie zaczniemy montować panele fotowoltaiczne i zaczniemy realizować drugi etap termomodernizacji.  Ofiary, które składamy w każdą ostatnia niedzielę miesiąca do puszki pod kościołem są przeznaczone na wkład własny. Ten wkład własny z roku na rok się powiększa, ze względu na inflacje, jak również drożenie kosztów materiałów i robocizny. Dlatego za każdą ofiarę złożoną do puszki przelaną na konto składamy serdeczne Bóg zapłać. W każdy czwartek w nowennie do Bożego Miłosierdzia modlimy się za wszystkich naszych dobrodziejów.

 

3.     W przyszłą niedzielę niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w dni powszednie o godz. 17.15. w niedzielę o godz. 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach, za pośrednictwem telewizji kablowej.

·        W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam PanBóg.

4.     Szybkimi krokami zbliżamy się do uroczystości odpustowych.  W dniach 5-7 października jak co roku będziemy przygotowywać się do naszej uroczystości przez Triduum Odpustowe, które poprowadzą Ojcowie Oblaci NMP Niepokalanej. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie  lub na stronie internetowej Parafii.

 

5.     Zapraszamy młodzież, klas ósmych, oraz szkół średnich, która jeszcze nie była u bierzmowania, a u nas chce przygotowywać się do tego sakramentu do zapisywania się w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca września. 

 

6.     Prasa katolicka jest wystawiona przy ołtarzu św. Ekspedyta,

 

7.     Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

TV Lumen

Dzisiaj jest

środa,
27 września 2023

(270. dzień roku)

Święta

Środa, XXV Tydzień zwykły
Rok A, I
Wspomnienie św. Wincentego ? Paulo, prezb.

Licznik

Liczba wyświetleń:
5320241