W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·        W sobotę – św. Filip Nereusz - włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.

1.     Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

§       Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

2.     Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja w poniedziałek czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00; 10.00; 12.00;18.00 Przed Mszą Świętą wieczorną – nabożeństwo majowe.

3.      W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

4.      W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

5.     W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

6.     Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 17.30

7.     Szybkimi krokami zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała, która będzie miała miejsce 31 maja. W tym roku – procesja wyruszy spod kościoła i przejdzie  do ul. Lubelskiej, następnie ul. Zieloną  do ul. Cichockiego, następnie ul. Królewską do ul Piłsudskiego i ul. Lubelską powrót do kościoła. Ołtarze będą usytuowane I – przy  ul. Zielonej naprzecie Galerii Nowa,  ubiorą go mieszkańcy ul Zielonej, oraz  Cichockiego 12 i 13,  II- ołtarz  przy ul. Cichockiego w połowie  - ubiorą go mieszkańcy ul. Cichockiego 6; 8; 10,  III -ołtarz  przy ul. Królewskiej przy Krzyżu   ubiorą mieszkańcy Cichockiego 5 i 7  IV- ołtarz  przy Urzędzie Miasta ubiorą  mieszkańcy ul Cichockiego 1; 3; 4

8.     W przyszłą niedzielę, ostatnią miesiąca zbiórka do puszki na prace remontowe w naszym kościele.

9.     2 czerwca ( sobotę) organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę i Piekar Śląskich. Koszt ok. 80 zł Zapisy w Punkcie Apostolstwa Prasy i Książki.

10.1-2 czerwca s. Natanaela z Końskowoli organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu św. Lipki i Stoczka Warmińskiego. Koszt 200 zł. Więcej informacji w gablocie.

11.Bóg zapłać za ofiary na kościół: bezimienna-100 zł; Wojska Polskiego 9 -100 zł;, Reymonta – 100 zł; Cichockiego 7- 150 zł;

12.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej która jest wystawiona przy ołtarzu św. Ekspedyta

13.Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wszystkim mile spędzonej niedzieli i dobrego tygodnia, niech dobry Bóg wszystkim błogosławi

24 maja 2018

Czwartek, VII Tydzień zwykły