II WIELKIEGO POSTU Rok C 17.III.2019 r.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·        We wtorek – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.

1.     Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2.     Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Przy wyjściu z kościoła możemy do puszki wrzucić ofiarę na wsparcie tego dzieła.

3.     Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w piątki,  a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

Ø     Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki przed południem  o godz. 8.30; po południu o godz. 16.00 i o godz. 17.00

Ø     W  niedzielę o godz. 6.30 rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas  Godzinek, a o godz. 17.30 podczas  Gorzkich  Żali. Za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

4.     Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu towarzyszy nam puszka zjałmużną wielkopostną, w ten sposóbdzielimy się darem serca z ubogimi i potrzebującymi.

5.     Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii będą 11; 12; 13 kwietnia  Nauki wygłosi dla na Ks. Krzysztof Krzaczek doktorant z KUL. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

6.     W najbliższy  wtorek przypadają popularne imieniny - Józefa – tego dnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. zbiorowa w intencji zmarłych, którzy nosili to imię. Wcześniej bo o godz.  17.30 rozpocznie się nowenna, w której będziemy polecać naszych zmarłych Miłosiernemu Bogu. W zakrystii, możemy zapisywać naszych zmarłych, których dołączymy do nowenny i eucharystii.

7.     W dniach 30 kwietnia 7 maja organizujemy pielgrzymkę do Mediugorie. Koszt 500 zł + 170 euro. Więcej informacji na plakacie, lub w Punkcie Apostolstwa Prasy i Ksiązki.

8.     Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która wyruszy z Puław 5 kwietnia. Całość rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.30 w naszym koiciele. Jak co roku do wyboru są dwie trasy: „Bursztynowa – św. Brata Alberta” i „Różana – św. Rity”. Zapisywać można się poprzez stronę www.edk.org.pl. Tam w zakładce „dołącz” wybieramy Puławy i interesującą nas trasę. Szczegółowe informacje u ks. Damiana.

9.     Ze względu na remont schodów, po mszy św. możemy wychodzić z kościoła zakrystią I i II czyli po prawej i lewej stronie prezbiterium.

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jest wystawiona w kaplicy historycznej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy tygodniki Niedziela ; Gość Niedzielny; Apostolstwo Chorych; miesięczniki Mały Gość Niedzielny; L’Osserwatore Romano

11.Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wszystkim mile spędzonej niedzieli i dobrego tygodnia, niech dobry Bóg wszystkim błogosławi.