V WIELKIEGO POSTU Rok B 18.III.2018 r.

 • W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas. Od dzisiejszej, niedzieli zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

   

  W dzisiejszą  niedzielę harcerki i harcerze z Puławskiego Środowiska Skautów Europy, rozprowadzają przy naszym kościele palmy wielkanocne. Środki z tej akcji zostaną przeznaczone na dofinansowanie wiosennych i letnich obozów harcerskich. Palmę będzie można też nabyć w czasie rekolekcji, od czwartku do soboty oraz przed Mszami św. w niedzielę palmową przed każdą Mszą Świętą. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na wakacyjne rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży. 

   

  Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła.  O godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. zbiorowa w intencji zmarłych, Józefów i Józefy. Wcześniej bo o godz.  17.30 rozpocznie się nowenna, w której będziemy polecać naszych zmarłych Miłosiernemu Bogu. W zakrystii, możemy jeszcze zapisywać naszych zmarłych, których dołączymy do nowenny i eucharystii.

   

  W tym tygodniu w czwartek 22 marca   rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne poprowadzi je O. Tomasz Mantyk kapucyn. Program Rekolekcji

 •      Czwartek,  piątek, sobota ( 22,23,24 III  ) - msze św. z naukami rekolekcyjnymi: o godz. 8.00; 10.00; 12.00; 16.00; 18.00
 •     Spowiedź w piątek (23 III) i sobotę ( 24  III) od godz. 7.30 do 13.00 i od 14.30 do 19.00
 •     W sobotę 24 III zakończenie rekolekcji
 • W piątek 23 marca  Droga Krzyżowa w naszym kościele będzie tylko przed południem o godz. 8.30. Nie będzie drogi krzyżowej po południu czyli o godz. 16.00 i 17.00.

  Natomiast o godz. 20.00 rozpocznie się Miejska Droga Krzyżowa dla mieszkańców Puław i okolic. Początek drogi krzyżowej przy naszym kościele, zakończenie przy kościele WNMP. Zabierzmy ze sobą świece.

  Trwają też zapisy przez Internet na ekstremalną drogę krzyżową, która wyruszy z naszego kościoła również 23 marca. Rozpocznie się msza św. o godz. 20.30, więcej informacji na stronie internetowej.

   

  Przyszła niedziela, 25 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Poświęcenie palm podczas każdej mszy św. Uroczysta procesja z palmami będzie miała miejsce na mszy św. o godz. 11.30. O godz. 11.15 zbierzemy się przy figurze św. Jana Pawła II, tam będzie odczytanie ewangelii i obrzęd poświęcenia palm, a następnie procesjonalnie przejdziemy do kościoła na eucharystię. 

   

  W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy najuboższych. Przy ołtarzu bocznym znajduje się puszka do której możemy wrzucić jałmużnę wielkopostną. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni, opuszczeni, zapomniani przez najbliższych, pozostawieni własnemu losowi.

   

  Wzorem lat ubiegłych do Niedzieli Palmowej, zbieramy dary żywnościowe na świąteczne paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii.

   

  Wychodząc z kościoła przy drzwiach głównych znajduje się puszka do której możemy wrzucić ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

   

  W zakrystii lub kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia do chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalna w poniedziałek 26 marca od godz. 14.00

   

  Nauczyciele i uczniowie z teatru działającego w I LO im. księcia Czartoryskiego w Puławach serdecznie zapraszają na sztukę pt. "Matka brata mojego syna", która odbędzie się 21 marca 2018 r. o godzinie 17. Przedstawienie mimo remontu odbędzie się w Puławskiej Galerii Sztuki w POK Dom Chemika, wejście od strony ulicy Wojska Polskiego, dalej wszyscy będą kierowani do miejsca w którym będzie wystawiana sztuka.  Więcej informacji na plakacie. 

   

  Społem PSS POMOC prowadzi w Puławach sklep ze sprzedażą dewocjonaliów. Sklep znajduje się przy ul. Centralnej 10.

   

  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, Tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznik Apostolstwo Chorych.  

   

   Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wszystkim mile spędzonej niedzieli i dobrego tygodnia, niech dobry Bóg wszystkim błogosławi