II NIEDZIELA ZWYKŁA 14.I.2018 R

W tym tygodniu patronują nam:

·       W środę  -św. Antoni

·        W piątek -św. Józef Sebastian Pelczar

1.     Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

Ø    Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

2.     W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

Ø    Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem: Prawica Twoja wsławiła się mocą

3.     Niedzielę 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4.     W naszej Parafii trwa wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru! Program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Ø    Poniedziałek 15.01 od  godz.16.00  Woj. Polskiego 11 (2 księży); Woj. Polskiego 9, 19, 21 (2 księży)

Ø    Wtorek  16. 01 od  godz.16.00 Norwida 6  (2 księży);  Sieroszewskiego 2, (1 ksiądz)  od 17.30 Woj. Polskiego 17 ( 1 ksiądz)

Ø    Środa 17. 01 od  godz.16.00 Norwida 8 (2 księży); Norwida 34, 36, 38  (2 księży)

Ø    Czwartek 18.01 od  godz.16.00 Norwida 1, 3  (1 ksiądz); Norwida 5, 7 (1 ksiądz); Norwida 11, 14 (1 ksiądz);

Ø    Piątek  19. 01 od  godz.16.00  Norwida 32  (1  ksiądz) Norwida 12 (1ksiądz)  Norwida 16, 40  (1 ksiądz)

Ø     Powoli kończymy już wizytę duszpasterska w naszej Parafii, w piątek  19 stycznia po godz. 19.00 lub sobotę 20 I od godz. 9.30 chętnie odwiedzimy rodziny, których nie było w domu podczas planowej kolędy. Prosimy tylko o zgłoszenie tego w dniu dzisiejszym w zakrystii, bądź w tygodniu w kancelarii parafialnej, można również telefonicznie.

5.     Wspólnota Domowego Kościoła,  serdecznie zaprasza  wszystkich chętnych  na  bezalkoholowy bal karnawałowy który odbędzie się dnia  27 stycznia 2018r w "Zajeździe na Towarowej" w Dęblinie. Bal rozpoczyna się Mszą św. o godz.18.00 w parafii Piusa V w Dęblinie. Koszt 80 zł od osoby. Wszystkie szczegóły dotyczące balu i zapisów znajdują się na plakacie w gablocie lub na stronie internetowej Parafii.

6.     Nauki przedmałżeńskie w naszej Parafii I cykl rozpocznie się w sobotę  17 lutego więcej informacji na stronie internetowej.

7.     W imieniu Stowarzyszenia "Rodzina" i puławskich Parafii pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim patronom, samorządowi, instytucjom, firmom, organizacjom, szkołom, przedszkolom, przedsiębiorstwom, wolontariuszom, którzy pomogli w organizacji VI Orszaku Trzech Króli w Puławach. W sposób szczególny chcemy podziękować Zarządowi Grupy Azoty Puławy - partnerowi strategicznemu, firmom: Mostostal, Remzap i Mezap oraz Instytutowi Nowych Syntez Chemicznych i Instytutowi Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.Wielkie podziękowania kierujemy również do wszystkich wiernych, którzy uczestniczyli w orszaku.

8.     Bardzo prosimy aby by osoby siedzące w ławkach nie stawiali butów na podestach do klęczenia, które znajdują się w dolnej części ławki, szczególnie w miesiącach zimowych, kiedy z zewnątrz na obuwiu przynosimy dużo piachu i soli.

Ø     10.Bóg zapłać za indywidualne ofiary na remont kościoła:; Związek Żołnierzy AK – 100 zł; Polna 21 – 100 zł

Ø     Prasa katolicka na stojaku przy wyjściu z kościoła

Ø     Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wszystkim mile spędzonej niedzieli i dobrego tygodnia, niech dobry Bóg wszystkim błogosławi

sobota,