II NIEDZIELA ZWYKŁA 14.I.2018 R

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

·       W środę  -św. Antoni

·        W piątek -św. Józef Sebastian Pelczar

 1.     Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

Ø    Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

 

2.     W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

Ø    Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem: Prawica Twoja wsławiła się mocą

3.     Niedzielę 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

 

4.     W naszej Parafii trwa wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru! Program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Ø    Poniedziałek 15.01 od  godz.16.00  Woj. Polskiego 11 (2 księży); Woj. Polskiego 9, 19, 21 (2 księży)

Ø    Wtorek  16. 01 od  godz.16.00 Norwida 6  (2 księży);  Sieroszewskiego 2, (1 ksiądz)  od 17.30 Woj. Polskiego 17 ( 1 ksiądz)

Ø    Środa 17. 01 od  godz.16.00 Norwida 8 (2 księży); Norwida 34, 36, 38  (2 księży)

Ø    Czwartek 18.01 od  godz.16.00 Norwida 1, 3  (1 ksiądz); Norwida 5, 7 (1 ksiądz); Norwida 11, 14 (1 ksiądz);

Ø    Piątek  19. 01 od  godz.16.00  Norwida 32  (1  ksiądz) Norwida 12 (1ksiądz)  Norwida 16, 40  (1 ksiądz)  

Ø     Powoli kończymy już wizytę duszpasterska w naszej Parafii, w piątek  19 stycznia po godz. 19.00 lub sobotę 20 I od godz. 9.30 chętnie odwiedzimy rodziny, których nie było w domu podczas planowej kolędy. Prosimy tylko o zgłoszenie tego w dniu dzisiejszym w zakrystii, bądź w tygodniu w kancelarii parafialnej, można również telefonicznie.

 

5.     Wspólnota Domowego Kościoła,  serdecznie zaprasza  wszystkich chętnych  na  bezalkoholowy bal karnawałowy który odbędzie się dnia  27 stycznia 2018r w "Zajeździe na Towarowej" w Dęblinie. Bal rozpoczyna się Mszą św. o godz.18.00 w parafii Piusa V w Dęblinie. Koszt 80 zł od osoby. Wszystkie szczegóły dotyczące balu i zapisów znajdują się na plakacie w gablocie lub na stronie internetowej Parafii.

 

6.     Nauki przedmałżeńskie w naszej Parafii I cykl rozpocznie się w sobotę  17 lutego więcej informacji na stronie internetowej.

 

7.     W imieniu Stowarzyszenia "Rodzina" i puławskich Parafii pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim patronom, samorządowi, instytucjom, firmom, organizacjom, szkołom, przedszkolom, przedsiębiorstwom, wolontariuszom, którzy pomogli w organizacji VI Orszaku Trzech Króli w Puławach. W sposób szczególny chcemy podziękować Zarządowi Grupy Azoty Puławy - partnerowi strategicznemu, firmom: Mostostal, Remzap i Mezap oraz Instytutowi Nowych Syntez Chemicznych i Instytutowi Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.Wielkie podziękowania kierujemy również do wszystkich wiernych, którzy uczestniczyli w orszaku.

 

8.     Bardzo prosimy aby by osoby siedzące w ławkach nie stawiali butów na podestach do klęczenia, które znajdują się w dolnej części ławki, szczególnie w miesiącach zimowych, kiedy z zewnątrz na obuwiu przynosimy dużo piachu i soli.

 

Ø     10.Bóg zapłać za indywidualne ofiary na remont kościoła:; Związek Żołnierzy AK – 100 zł; Polna 21 – 100 zł

 Ø     Prasa katolicka na stojaku przy wyjściu z kościoła

 Ø     Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wszystkim mile spędzonej niedzieli i dobrego tygodnia, niech dobry Bóg wszystkim błogosławi

 

TV Lumen

Dzisiaj jest

sobota,
20 stycznia 2018

(20. dzień roku)

Święta

Sobota, II Tydzień zwykły Rok B, II Dzień Powszedn

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Licznik

Liczba wyświetleń:
2437400