WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 28.V.2017 r.

W tym tygodniu patronujE nam:

·        W poniedziałek  – św. Urszula Ledóchowska wielka wychowawczyni i opiekunka młodzieży

·        W czwartek – św. Justyn męczennik, największy apologeta chrześcijański II wieku,

·        W sobotę – św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy w Afryce,

1.     W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.

2.     Dziś ostatnia niedziela miesiąca przed kościołem, zbiórka do puszki na prace remontowe w naszym kościele. Za każdą ofiarę wrzuconą do puszki przekazaną na konto, bądź indywidualnie, składamy serdeczne Bóg zapłać. W każdy czwartek, podczas nowenny do Bożego Miłosierdzia  modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców naszego kościoła.

3.     Dzisiaj przypada 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

4.     Od jutrzejszego poniedziałku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

5.     W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie, podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. My przez chrzest również jesteśmy zobowiązani do niesienia światu dobrej nowiny o zbawieniu. Niech to święto pobudzi nas do większej gorliwości apostolskiej.

6.     W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

7.     W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki, po mszy św. o godz. 18.00 czuwanie modlitewne. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św.

8.     tym tygodniu przypada:

¨     pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem, rano podczas mszy św. a następnie od godz.  10.30-12.00 i po południ od godz. 15.30

¨      pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi na mszy o godz. 8.00 – która jest sprawowana w intencji członków kółek żywego różańca, a także zmiana tajemnic różańcowych i comiesięczna adoracja z katechezą.

9.     3 czerwca br., w godz. 10.00 – 14.00 na boiskach przy ZSO nr 1 im. KEN w Puławach (ul. Kaniowczyków 9) odbędzie się kolejna VII Parafiada Rodzin. Celem imprezy jest integracja społeczności parafialnych, aktywne spędzenie wolnego czasu i rywalizacja sportowa w stylu fair-play. Chętne rodziny i parafian zapraszamy do zgłoszenia się do ks. Grzegorza.

10.  "Marsz dla życia i rodziny" w Puławach odbędzie się 11 czerwca, wyruszy z kościoła Św. Brata Alberta i przejdzie na plac Chopina. Więcej informacji podamy w przyszłą niedziele.

11.Pielgrzymka  Kółek Różańcowych na Jasną Górę z 3 czerwca, wyjazd o godz. 4.00 proszę zabrać ze sobą prowiant i lekarstwa.

§        W dniach 10 i 11 czerwca jest organizowana dwudniowa pielgrzymka do Gietrzwałdu, Warszawy, Olsztyna, Biskupca, Mrągowa, Mikołajek i Zuzeli. Koszt 180 zł. Zapisy w Punkcie Apostolstwa Prasy i Książki.

12.Wolontariusze Zakładów Azotowych zapraszają wszystkie dzieci: małe, duże i całkiem dorosłe dnia 3 czerwca na godz. 13.00 do Ośrodka Wychowawczego Sióstr Benedyktynek (za kościołem Miłosierdzia Bożego) na sportowy Dzień Dziecka. Programie rywalizacje biegowe dla każdego, oraz gry i zabawy. Szczegóły na plakacie

13.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej która jest wystawiona przy ołtarzu św. Ekspedyta

14.Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wszystkim mile spędzonej niedzieli i dobrego tygodnia, niech dobry Bóg wszystkim błogosławi

28 maja 2017