XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA r. B 16.IX.2018 r.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

§       We wtorek – św. Stanisław Kostka młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.

§       W czwartek – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego

§       W piątek – św. Mateusz  Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

 

 

1.     Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

 

2.     Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką. W kruchcie kościoła jest wystawiona puszka do której możemy wrzucić ofiarę na Fundusz Ewangelizacyjny w Środkach Społecznego Przekazu.

 

3.     Trwa w Puławach  Festiwal  orkiestr dętych . Dziś w ostatnim dniu festiwalu –orkiestry zagoszczą w puławskich kościołach, uświetniając Msze Święte. Główną atrakcją imprezy jest dzisiejszy koncert galowy na Stadionie MOSiR od godz. 14.30, a w razie niepogody w Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych,  podczas którego orkiestry będą miały okazję zaprezentować wspólny przemarsz, pokazy musztry paradnej oraz wykonać wspólnie utwór.

 

4.     Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

 

5.     W każdą niedzielę msza św. o godz. 18.00 jest przygotowywana przez młodzież, dlatego zapraszamy wszystkich ludzi młodych do uczestnictwa w tej eucharystii, a w każdą I niedzielę miesiąca modlitwa uwielbienia, natomiast msza św. o godz. 11.30 jest mszą dla dzieci, Dzieci, które chciałyby śpiewać zapraszamy w każdą niedzielę na  godz. 11.30.

 

6.     Zapraszamy młodzież, klas pierwszych szkoły średniej i starszą, która jeszcze nie była u bierzmowania, a u nas chce przygotowywać się do tego sakramentu o zapisywanie w zakrystii, kancelarii parafialnej, bądź u swoich katechetów do końca września. Pierwsze organizacyjne spotkane bierzmowanych w niedzielę 30 września po mszy św. o godz. 18.00

 

7.     Zapraszamy i zachęcamy rodziców  dzieci klas III-ych szkoły podstawowej mieszkających na terenie naszej parafii o zapisanie  swojego  dziecka na przygotowania do I komunii św. Zapisy przyjmujemy w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej do końca września. Można też telefonicznie.

 

8.     6 października na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się rekolekcje dla młodzieży „Stadion Młodych”. Artyści muzycy i ludzie z ekranów TV, będą mówili o Bogu. Więcej informacji na plakacie. Organizujemy też wyjazd, osoby chętne bliższe  informacje uzyskają  u swoich katechetów.

 

9.     Prasa katolicka jest wystawiona przy ołtarzu św. Ekspedyta, oprócz tygodników Niedziela i Gość Niedzielny, jest również miesięcznik Apostolstwo Chorych, Mały Gość Niedzielny oraz inne czasopisma

 

10.Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: Norwida 34- 100 zł zł bezimienna – 100 zł; Wróblewskiego 10 B- 100 zł

 

11.Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wszystkim mile spędzonej niedzieli i dobrego tygodnia, niech dobry Bóg wszystkim błogosławi.

TV Lumen

Dzisiaj jest

czwartek,
20 września 2018

(263. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXIV Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Licznik

Liczba wyświetleń:
2761580