XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA r. A 19.XI.2017 r.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W poniedziałek – św. Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego sybirak, karmelita i kapłan

W środę – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów i zespołów wokalno-muzycznych

Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.

W dzisiejszą niedzielę, w ramach akcji „Lubelszczyzna dla Syrii”, zorganizowanej przez fundację papieską „POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE”, młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Puławach prowadzi przed naszym kościołem zbiórkę pieniędzy na rzecz odbudowy zniszczonych domów, po działaniach wojennych w Syrii. Zachęcamy serdecznie do wsparcia tego zbożnego dzieła.

Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. W tych dniach codziennie oprócz czwartków i niedziel  o godz. 17.15 modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas tak zwanych wypominek. Tym bardziej zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie naszej wspólnoty parafialnej, która jednocześnie włącza nas w modlitwę całej wspólnoty Kościoła pielgrzymującego, pragnącej wspomóc naszych braci należących już do Kościoła oczyszczającego się. Oni sami sobie nie mogą już pomóc, za to za naszą modlitewną pamięć mogą odwdzięczyć się swoim wstawiennictwem przed tronem Bożym

We wtorek  przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Choć odwołuje się ono do VI w. i do pamiątki poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej zbudowanego obok świątyni jerozolimskiej, to ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy zachęcamy wszystkich.

Do dzisiejszej  niedzieli  włącznie  na kartkach możemy zgłaszać  kandydatów do Rady parafialnej, pisząc imię i nazwisko oraz adres zamieszkania kandydata, którego chcemy zgłosić.

W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. O godz. 12.30 w Parafii Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Pasterza Archidiecezji Ks. abpa Stanisława Budzika, zostanie odprawiona Msza św. z racji Jubileuszu 100-lecia Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek misjonarek. W imieniu Sióstr serdecznie zapraszamy, a więcej informacji na plakacie.

Jako, że w tym roku Adwent jest stosunkowo krótki, z tej racji  w przyszłą niedzielę na  Mszy św. o godz. 7.00 zostaną poświęcone  opłatki na stół wigilijny.

Caritas w Polsce organizuje jak co roku Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Czytelnym znakiem tego dzieła jest zapalana na wigilijnym stole świąteczna świeca Caritas. Od przyszłej niedzieli będzie można taką świecę nabyć. Środki finansowe pozyskane z rozprowadzania wigilijnych świec zostają w całości przeznaczone na różne formy pomocy najmłodszym.

Bóg zapłać za ofiary na kościół: bezimienna 100 zł; Krańcowa 21- 50 zł

Prasa katolicka jest wystawiona przy ołtarzu św. Ekspedyta, zachęcamy do nabywania tygodników : Apostolstwo Chorych, Niedziela; Gość Niedzielny, tu znajduje się obszerna relacji  z obchodów  niedawnej rocznicy ogłoszenia św. Br. Alberta patronem naszego miasta, oraz kalendarz

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wszystkim mile spędzonej niedzieli i dobrego tygodnia, niech dobry Bóg wszystkim błogosławi.

19 listopada 2017

Niedziela, XXXIII Tydzień zwykły Rok A, I Trzydziesta tr