W tym tygodniu patronujĄ nam:

·       W poniedziałek – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów

1.     Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

2.     Zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasna Górę. Do 29 lipca przyjmujemy zapisy w parafii, od 30 lipca, do czasu wyjścia pielgrzymki, przed Archikatedrą Lubelską czynny będzie sekretariat pielgrzymkowy i tam również będzie można się zapisać. Zachęcamy młodzież, dorosłych a nawet dzieci pod opieką dorosłych, by skorzystali z tej formy rekolekcji w drodze.

Ø                     Zachęcamy również do wsparcia funduszu solidarnościowego „Idę z Tobą” w ten sposób konkretny pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej Częstochowskiej.

3.     Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc  na pielgrzymkę do Rzymu. Termin pielgrzymki to 14-22 sierpnia. Koszt 1264 zł. Szczegóły dotyczące programu pielgrzymki i kontakt do organizatora na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Parafii.

4.     Jak co roku zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne w Bieszczadach, które poprowadzi wspólnota Galilea z naszej parafii pod przewodnictwem Ks. Michała, Ks. Damiana oraz katechetów. Zapraszamy na dwa turnusy: 19-26.07 oraz 05-12.08. Koszt jednego turnusu to 350 zł. Szczegóły i zgłoszenia u księży, katechetów na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Parafii

5.     Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej która jest wystawiona przy ołtarzu św. Ekspedyta

6.     Pozdrawiamy wszystkich  korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, ogarniając was modlitwą pamięcią  w czwartkowej nowennie do Bożego Miłosierdzia, pracującym życzymy wytrwałości i sił, niech dobry Bóg wszystkim błogosławi.

22 lipca 2018

Niedziela, XVI Tydzień zwykły