Młodzież z Parafii Matki Bożej Różańcowej w Puławach serdecznie zaprasza na projekt ewangelizacyjny Talitha kum! Obudźmy radość!, którego główną ideą jest bezinteresowne dzielenie się dobrem i doświadczeniem nieprzemijającej radości, jaką daje wiara w Jezusa Chrystusa.

W programie:

17 listopada (sobota) Chrystoteka – Talitha kum! - zabawa taneczna, z czasem na chwilę modlitwy, dla ludzi młodych na plebanii kościoła , rozpoczynająca się od Mszy Świętej o godzinie 18:00.

 

22 listopada (czwartek) Koncert hip-hopowego chrześcijańskiego zespołu Muode Koty dla wszystkich mieszkańców miasta, rozpoczynający się o godzinie 18:00 w sali gimnastycznej I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach.

 

1 grudnia (sobota) Koncert o doświadczeniu Bożej miłości, skierowany szczególnie do małżeństw w wykonaniu duetu Jedno Ciało o godzinie 19:00 w sali kongresowej Pałacu Czartoryskich w Puławach.

 

2 grudnia (niedziela) Niedziela Ewangelizacji - w trakcie wszystkich Mszy Świętych w Kościele Matki Bożej Różańcowej młodzież podzieli się świadectwem wiary, a o godzinie 19:00 poprowadzi modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy!


link do strony naszego projektu na Facebooku: https://www.facebook.com/obudzmyradosc/ i do wydarzenia https://www.facebook.com/events/257632778288257/

Talitha kum! Obudźmy radość!,

Powrót

Bal bezalkoholowy

Powrót

PIELGRZYMKOWY WYJAZD DO CHIN

 

PIELGRZYMKOWY WYJAZD DO CHIN

29.04. – 09.05.2019

1 dzień: Warszawa

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów. Przelot do Pekinu ( z przesiadką w porcie europejskim)

 

2 dzień: Pekin

Przylot do Pekinu. Po lotniskowych formalnościach rozpoczynamy zwiedzanie fascynującej stolicy Chin – Letniego Pałacu Cesarskiego (UNESCO), który jest jednym z najwspanialszych zabytków Pekinu. W trakcie zwiedzania – obiad. Po południu zwiedzimy Świątynie Nieba z Pawilonem Modłów o Pomyślne Zbiory – symbole Pekinu. Transfer do hotelu, nocleg.

 

3 dzień: Pekin – Wielki Mur Chiński – Grobowce Mingów – Pekin

Śniadanie. Dzień zaczniemy od zwiedzania słynnej nekropolii Cesarzy z Dynastii Ming (UNESCO) i spaceru rytualną „Drogą Duchów” do cesarskich grobowców. Następnie przejedziemy do BADALING, gdzie znajdują się najlepiej zachowane fragmenty Wielkiego Muru Chińskiego (UNESCO) – najbardziej rozpoznawalnej wizytówki Chin i świata. Wizyta w Centrum Hodowli Pereł wraz z krótką prezentacją i możliwością zakupów. Powrót do Pekinu, z przystankiem po drodze na terenie obiektów olimpijskich (m.in. stadion „Ptasie Gniazdo”). Na kolację słynna Kaczka po Pekińsku, nocleg w Pekinie.

 

4 dzień: Pekin – Xian

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta: zobaczymy Tiananmen – Plac Bramy Niebiańskiego Spokoju, który jest bramą do Zakazanego Miasta i największym placem publicznym na świecie. Następnie przejdziemy do Zimowego Pałacu Cesarskiego czyli słynnego Zakazanego Miasta, które przez wieki było niedostępne dla zwykłych śmiertelników. Odwiedzimy też dzielnice hutongów. Są to tradycyjne chińskie zespoły szczelnie połączonych za sobą parterowych budynków. Budowane były na planie prostokąta, z wąskimi uliczkami, do których przylegają bramy wejściowe do siheyuan, czyli małych, wspólnych dziedzińców, wokół których ulokowane są parterowe zabudowania z nieotynkowanej cegły. Hutongi były systematycznie wyburzane, dziś pozostało już ich niewiele. Doskonale oddają jednak obraz życia dawnych Chin. Kolacja. Przejazd nocnym pociągiem do Xian (miejsca sypialne, przedziały 4 osobowe, klimatyzacja).

 

5 dzień: Xian

Przyjazd do Xi’an. Transfer do hotelu i śniadanie. Zwiedzanie najsłynniejszego muzeum na terenie Chin – ARMII TERAKOTOWEJ (UNESCO). Armia to ponad 6000 glinianych figur żołnierzy, koni i wozów, które miały towarzyszyć cesarzowi Qin Shihuang w życiu pozagrobowym. Wizyta w lokalnej fabryce glinianych figurek produkowanych tak jak przed ponad 2 tysiącami lat. Kolacja – słynny bankiet pierożkowy. Nocleg.

 

6 dzień: Xian – Suzhou

Śniadanie. Zwiedzanie XIAN – dawnej stolicy Chin, będącej głównym miastem na Szlaku Jedwabnym i Wielkiego Meczetu położonego w XIV wiecznym centrum dzielnicy islamskiej. Spacer uliczkami pełnymi małych sklepików z wyrobami chińskiego rzemiosła ludowego. Czas wolny na lokalnym targu przy Wieży Bębnów. Spacer po średniowiecznych murach miejskich otaczających miasto. Zwiedzanie Lasu Steli – kamiennych tablic pełniących funkcję obwieszczeń i memoriałów m.in. stela Nestorian – pierwszych chrześcijan przybyłych do Chin już w I w. n. e. Następnie spacer po parku i zwiedzanie Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi – świątyni buddyjskiej w centrum miasta. Kolacja. Transfer na stację i przejazd nocnym pociągiem do Suzhou (miejsca sypialne, przedziały 4 osobowe).

 

7 dzień: Suzhou – Hangzhou

Przyjazd do Suzhou. Transfer na śniadanie. Zwiedzanie przepięknego Ogrodu Pokornego Zarządcy – znakomitego przykładu perfekcji w chińskiej sztuce projektowania ogrodów. Po południu odwiedzimy Fabrykę Jedwabiu, gdzie obejrzymy od początku do końca procesu produkcji tego wspaniałego materiału i będziemy mogli dokonać zakupów w przyfabrycznym sklepie. Obiad. Przejazd autokarem do Hangzhou. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem (fakultatywnie): udział w barwnym, muzycznym spektaklu, w scenerii nocnego jeziora Zachodniego. Nocleg.

 

8 dzień: Hangzhou

Śniadanie. Zwiedzanie tarasów Lonjing wraz z plantacją herbaty i Wieży Sześciu Harmonii. Rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim, stanowiącym główną atrakcję miasta. Krótki spacer wzdłuż brzegów jeziora. Kolacja. Nocleg.

 

9 dzień: Hangzhou – Wuzhen – Szanghaj

Śniadanie. Przejazd do Wuzhen – urokliwej, zabytkowej „wodnej wioski” (shuixiang), gdzie można poczuć atmosferę „starych” Chin. Spacer wybrukowanymi kamiennymi płytami ulicami, oglądanie domów położonych nad kanałami. Obiad. Przejazd do Szanghaju. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

 

10 dzień: Szanghaj

Śniadanie. Zwiedzanie tego najbardziej „europejskiego” miasta nazywanego niegdyś „Paryżem Orientu”. Ogrody Yu Yuan i Stare Miasto. Ulica Nanjing Road. Obiad. Spacer majestatycznym bulwarem Bund. Przejazd podwodnym tunelem do nowoczesnej dzielnicy Pudong. Możliwość wjazdu (atrakcja fakultatywna) na taras widokowy wieży telewizyjnej zwanej Perłą Orientu. Kolacja. Przejazd najszybszym pociągiem świata – Maglev. Transfer do hotelu. Nolceg.

 

11 dzień: Warszawa

Po śniadaniu, transfer na lotnisko. Przejazd najszybszym pociągiem świata – Maglev. Przylot do Warszawy (przelot z przesiadką). Przylot do Warszawy.

 

Cena od osoby: 6690 PLN Dla min: 32 pas.

CENA OBEJMUJE:

         przelot na trasie Warszawa – Pekin, Szanghaj – Warszawa (z przesiadką)

         przejazdy pociągami; Pekin – Xi’an – Suzhou/sleeping, przedziały 4-osobowe/przejazdy autokarem z klimatyzacją zgodnie z programem,

         zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2 os. z łazienkami i klimatyzacją

         śniadania w większości w formie bufetu, obiady lub kolacje zgodnie z programem z wliczoną w cenę jedną szklanką napoju, wizę do Chin

         opiekę pilota B.P. Opal Travel na całej trasie oraz pilotów lokalnych, ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

CENA NIE OBEJMUJE:

         biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (około 160 USD płatne po przylocie do Pekinu)

         dodatkowych napojów do wliczonego posiłku,  opłat za atrakcje fakultatywne

         zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 4 USD dziennie

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 730 PLN

Zapisy u ks. Jana Brodziaka z Michowa t. 608 439 263. Wpłaty na konto: 09 8191 1068 2001 0000 0912 0001. Terminy wpłat. Zaliczka w kwocie 500 zł do 25.10.2018 r., 1000 zł 15.11.br., 1000 15.12.br., 1000 zł 15.01.2019, 1000 zł 15.02.2019, 1000 zł 15.03.2019; 15.04.2019 pozostałą kwotę. Pielgrzymkę organizuje:

Msza ś. dla Młodzieży

Powrót

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

 

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.

Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.

Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy: Króluj nam Chryste!

–       W naszych sercach  – Króluj nam Chryste!

–       W naszych rodzinach – Króluj nam Chryste!

–       W naszych parafiach – Króluj nam Chryste!

–       W naszych szkołach i uczelniach – Króluj nam Chryste!

–       W środkach społecznej komunikacji – Króluj nam Chryste!

–       W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku – Króluj nam Chryste!

–       W naszych miastach i wioskach – Króluj nam Chryste!

–       W całym Narodzie i Państwie Polskim – Króluj nam Chryste!

Błogosławimy Cię i dziękujemy Ci Panie Jezu Chryste:

–       Za niezgłębioną Miłość Twojego Najświętszego Serca ­– Chryste nasz Królu, dziękujemy!

–       Za łaskę chrztu świętego i przymierze z naszym Narodem zawarte przed wiekami – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

–       Za macierzyńską i królewską obecność Maryi w naszych dziejach – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

–       Za Twoje wielkie Miłosierdzie okazywane nam stale – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

–       Za Twą wierność mimo naszych zdrad i słabości – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy, a zwłaszcza za odwracanie się od wiary świętej, za brak miłości względem Ciebie i bliźnich. Przepraszamy Cię za narodowe grzechy społeczne, za wszelkie wady, nałogi i zniewolenia. Wyrzekamy się złego ducha i wszystkich jego spraw.

Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa:

–       Przyrzekamy bronić Twej świętej czci, głosić Twą królewską chwałę –  Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy pełnić Twoją wolę i strzec prawości naszych sumień –  Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy troszczyć się o świętość naszych rodzin i chrześcijańskie wychowanie dzieci – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy budować Twoje królestwo i bronić go w naszym narodzie – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy czynnie angażować się w życie Kościoła i strzec jego praw – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

Jedyny Władco państw, narodów i całego stworzenia, Królu królów i Panie panujących! Zawierzamy Ci Państwo Polskie i rządzących Polską. Spraw, aby wszystkie podmioty władzy sprawowały rządy sprawiedliwie i stanowiły prawa zgodne z Prawami Twoimi.

Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem.

W imię miłości bratniej zawierzamy Tobie wszystkie narody świata, a zwłaszcza te, które stały się sprawcami naszego polskiego krzyża. Spraw, by rozpoznały w Tobie swego prawowitego Pana i Króla i wykorzystały czas dany im przez Ojca na dobrowolne poddanie się Twojemu panowaniu.

Panie Jezu Chryste, Królu naszych serc, racz uczynić serca nasze na wzór Najświętszego Serca Twego.

Niech Twój Święty Duch zstąpi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Niech wspiera nas w realizacji zobowiązań płynących z tego narodowego aktu, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia.

W Niepokalanym Sercu Maryi składamy nasze postanowienia i zobowiązania. Matczynej opiece Królowej Polski i wstawiennictwu świętych Patronów naszej Ojczyzny wszyscy się powierzamy.

Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie – na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.

*  *  *

Oto Polska w 1050. rocznicę swego Chrztu
uroczyście uznała królowanie Jezusa Chrystusa.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen. 

TV Lumen

Dzisiaj jest

sobota,
17 listopada 2018

(321. dzień roku)

Święta

Sobota, XXXII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

Licznik

Liczba wyświetleń:
2854321