Powrót

Powrót

Pismo

Powrót

W najbliższy piątek o 19.00 w sali pod kościołem św. brata Alberta w Puławach rozpocznie się cykl trzech spotkań otwartych o nazwie Misja Miłość. Są one skierowane do małżeństw, szczególnie (choć nie tylko) tych w kryzysie, także do związków niesakramentalnych jako konkretna pomoc aby powalczyć o trwałą miłość i jedność w związku. Spotkania są prowadzone przez małżeństwa związane ze środowiskami ewangelizacyjnymi naszej archidiecezji. Spotkania są otwarte i nie wymagają zapisów. Serdecznie zapraszamy!

Powrót

Powrót

Przy hali targowej w Puławach ul. Piaskowa powstała  Jednodzielnia czyli  miejsce przeciwdziałające marnowaniu żywności. Mogą z niej  korzystać wszyscy mieszkańcy miasta, niezależnie od statusu majątkowego, bo pomysł skierowany jest nie tyle do ubogich, co do wszystkich ludzi, którzy sprzeciwiają się marnowaniu jedzenia i chcą coś z tym zrobić. Można do jadłodzielni włożyć żywność, której mamy za dużo, bądź wziąć, jeżeli czegoś potrzebujemy. 

Powrót

Powrót

Powrót

    Komunikat Metropolity Lubelskiego ws. jubileuszu bp. Mieczysława Cisło

 

 

KOMUNIKAT METROPOLITY LUBELSKIEGO

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Z radością pragnę Was poinformować, że w najbliższy czwartek, 2 lutego, obchodzić będziemy 25. rocznicę sakry biskupiej Księdza Biskupa Mieczysława Cisło, biskupa pomocniczego seniora archidiecezji lubelskiej.

Jubilat urodził się 15 sierpnia 1945 roku w Niemirówku, na terenie parafii w Krasnobrodzie, gdzie znajduje się znane sanktuarium maryjne. Po maturze w Tomaszowie Lubelskim w 1964 roku wstąpił do Seminarium Duchownego w Lublinie. Sześć lat później przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Piotra Kałwy i uzyskał magisterium z teologii na KUL. Przez cztery lata pracował jako wikariusz w Krasnymstawie i przez jeden rok w Lubartowie.

W 1975 roku został wysłany na studia do Rzymu, gdzie w 1981 roku obronił na Uniwersytecie Gregoriańskim doktorat z teologii dogmatycznej.

Po powrocie do diecezji został przełożonym w Seminarium Duchownym w Lublinie, pełniąc kolejno funkcje prefekta, wicerektora i rektora, także rektora seminarium greckokatolickiego. Jednocześnie prowadził wykłady z teologii dogmatycznej jako asystent, adiunkt i starszy wykładowca.

Dnia 2 lutego 1998 roku przyjął z rąk arcybiskupa Józefa Życińskiego święcenia biskupie i przez 13 lat był jego gorliwym współpracownikiem. Po jego śmierci w lutym 2011 roku pełnił przez osiem miesięcy funkcję administratora diecezji.

W ramach Konferencji Episkopatu Polski pełnił funkcje przewodniczącego Rady Katolików Świeckich oraz współprzewodniczącego Zespołu ds. Dialogu z Kościołem Ewangelickim. Był członkiem zespołu duszpasterskiego ds. kontaktów z Kościołem Greckokatolickim na Ukrainie, przewodniczącym Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem oraz przewodniczącym Rady KEP ds. Dialogu Międzyreligijnego.

W sierpniu 2020 r. został zwolniony z obowiązków biskupa pomocniczego, przechodząc w stan emerytalny. Nadal jednak głosi gorliwie słowo Boże, uczestniczy w uroczystościach parafialnych i diecezjalnych, podejmuje trud wizytacji kanonicznych, angażuje się w prace III Synodu Archidiecezji Lubelskiej, wnosi wkład w budowanie wspólnoty wśród kapłanów, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich. Uczestniczy aktywnie w dialogu ekumenicznym i międzyreligijnym.

Zapraszam wszystkich do Archikatedry 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego, na godzinę 11.00. Podczas Eucharystii dziękować będziemy za owocną posługę Księdza Biskupa Mieczysława i wypraszać dla niego potrzebne łaski. Zapraszam wiernych świeckich, którym posługuje od dziesięcioleci, kapłanów, którzy są większości jego wychowankami oraz osoby życia konsekrowanego, dla których Ofiarowanie Pańskie jest świętem patronalnym.

Wszystkim z serca błogosławię.

                                                                                               Wasz biskup Stanisław 

Powrót

TV Lumen

Dzisiaj jest

środa,
27 września 2023

(270. dzień roku)

Święta

Środa, XXV Tydzień zwykły
Rok A, I
Wspomnienie św. Wincentego ? Paulo, prezb.

Licznik

Liczba wyświetleń:
5320167