PORADNIĘ ŻYCIA RODZINNEGO PROWADZĄ

mgr ANNA i mgr ARKADIUSZ SOSNOWSCY

na spotkania indywidualne proszę umawiać się telefonicznie 517044792 lub 504458224

Prosimy o zgłaszanie się do Poradni Życia Rodzinnego  na pierwsze spotkanie nie później niż 3 miesiące przed ślubem!!!

KONFERENCJE  PRZEDMAŁŻEŃSKIE  W  PARAFII

MATKI  BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ W  PUŁAWACH

III CYKL 2018

I Konferencja

8 IX 2018 godz. 18.45

prowadzą p. mgr Arkadiusz i mgr Anna Sosnowscy

Temat: Małżeństwo chrześcijańskie (powołanie każdego człowieka, różne powołania i drogi życia, powołanie do małżeństwa, narzeczeństwo, zadania tego okresu)

II Konferencja

15 IX 2018 godz. 18.45

prowadzi  Ks. mgr Michał Kłysz

Temat: Miłość dojrzała (rozumienia słowa miłość, dojrzałość miłości, miłość jako postawa, rozwój miłości małżeńskiej, przymierze małżeńskie)

22 IX 2018 konferencji nie będzie

III, IV Konferencja

29 IX 2018godz. 18.45

prowadzą p. mgr Arkadiusz i mgr Anna Sosnowscy

Temat: Komunikacja tworząca wspólnotę (znaczenie rozmowy, warunki udanej komunikacji, konflikty i ich rozwiązywanie, przebaczenie)

Temat: Rodzina pochodzenia (złoty środek w kontaktach rodzinnych, granice rodzinne, odejście z domu dla założenia własnej rodziny, kontakt z rodzicami i teściami)

V-VI Konferencja

6 X 2018 godz. 18.45

prowadzi  Ks. mgr Damian Matysiak

Temat: Sakrament małżeństwa ( co to jest sakrament, sakrament małżeństwa, sakrament małżeństwa jako stan, Boży plan „od początku”, wybór czytań ślubnych)

Temat: Ślub katolicki  ( pytania poprzedzające ślub analiza przysięgi małżeńskiej, liturgia i symbole liturgiczne sakramentu małżeństwa, prawne warunki ważnego małżeństwa)

VII-VIII Konferencja

13 X 2018 godz. 18.45

prowadzą p. mgr Arkadiusz i mgr Anna Sosnowscy

Temat: Dziecko darem Bożym ( powołanie do rodzicielstwa, rola matki, rola ojca, kierowanie płodnością, szacunek dla życia, małżeństwa bezdzietne)

Temat: Być rodzicami ( etapy rodzicielstwa, zadania na tych etapach, wychowanie, złoty środek w wychowaniu)

IX Konferencja

20 X 2018 godz. 18.45

prowadzi  Ks. mgr Damian Matysiak

Temat: Wierność (życie jako droga do zbawienia, małżeństwo wspólną drogą całego życia, wzajemna wierność warunkiem szczęścia rodzinnego, pielęgnowanie wierności i miłości

X Konferencja

27 X 2018 godz. 18.45

prowadzą p. mgr Arkadiusz i mgr Anna Sosnowscy

Temat: Kościół domowy (grupa rodzinna, wzajemne oddziaływanie osób, dobro drugiego dobrem własnym, wspólne dążenie do szczęścia, Kościół domowy, modlitwa, świętowanie.

KONFERENCJE  PRZEDMAŁŻEŃSKIE

PRZYGOTOWANIE DO MAŁŻEŃSTWA I DO ŻYCIA W RODZINIE W WYPADKACH WYJĄTKOWYCH

Przygotowanie w wypadkach wyjątkowych

Program obejmuje:

• spotkania w sobotę i niedzielę (jeden weekend) w godz. (9.00 – 17.00)
  • dziesięć konferencji dla narzeczonych, które są realizowane w naszej Archidiecezji
  • jedno spotkania indywidualne w Poradni Rodzinnej
  • w niedziele udział we Mszy św.

Ponadto uczestnicy weekendowej formy przygotowania zobowiązani są do wzięcia udziału w dniu skupienia dla narzeczonych oraz w jednym indywidualnym spotkaniu z doradcą życia rodzinnego w dogodnym dla nich terminie. Chętni do uczestnictwa w tej formie powinni uzyskać pisemną zgodę od swojego duszpasterza. Przygotowanie odbywa się:

1.     Lublin, Kościół Rektoralny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, ul. Staszica 16a. http://www.staszica16a.pl Kontakt (prosimy nie dzwonić w niedzielę): Ks. Łukasz Pyda tel. (81) 534-99-22, 608 426 248 e-mail: lukaszpyda@poczta.fm

2.     Świdnik, Ośrodek Profilaktyki i Odnowy Rodziny, ul. Żwirki i Wigury 15 http://www.odnowarodzin.org.pl

20 września 2018

Czwartek, XXIV Tydzień zwykły
Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy