PORADNIĘ ŻYCIA RODZINNEGO PROWADZĄ

mgr ANNA i mgr ARKADIUSZ SOSNOWSCY

na spotkania indywidualne proszę umawiać się telefonicznie 517044792 lub 504458224

Prosimy o zgłaszanie się do poradni na pierwsze spotkanie nie później niż 3 miesiące przed ślubem!!!

I CYKL 2017

04 II 2017 godz. 18.45

prowadzi  Ks. Grzegorz

Temat:Małżeństwo chrześcijańskie (powołanie każdego człowieka, różne powołania i drogi życia, powołanie do małżeństwa, narzeczeństwo, zadania tego okresu)

11 II 2017 godz. 18.45

prowadzi  Ks. Hieronim

Temat: Miłość dojrzała (rozumienia słowa miłość, dojrzałość miłości, miłość jako postawa, rozwój miłości małżeńskiej, przymierze małżeńskie)

III-IV Konferencja

18 II 2017godz. 18.45

prowadzą p. mgr Arkadiusz i mgr Anna Sosnowscy

Temat: Komunikacja tworząca wspólnotę (znaczenie rozmowy, warunki udanej komunikacji, konflikty i ich rozwiązywanie, przebaczenie)

Temat: Rodzina pochodzenia (złoty środek w kontaktach rodzinnych, granice rodzinne, odejście z domu dla założenia własnej rodziny, kontakt z rodzicami i teściami)

25 II 2017 godz. 18.45

prowadzi  Ks. Grzegorz

Temat: Sakrament małżeństwa ( co to jest sakrament, sakrament małżeństwa, sakrament małżeństwa jako stan, Boży plan „od początku”, wybór czytań ślubnych)

Temat: Ślub katolicki  ( pytania poprzedzające ślub analiza przysięgi małżeńskiej, liturgia i symbole liturgiczne sakramentu małżeństwa, prawne warunki ważnego małżeństwa)

04 III 2017 godz. 18.45

prowadzą p. mgr Arkadiusz i mgr Anna Sosnowscy

Temat: Dziecko darem Bożym ( powołanie do rodzicielstwa, rola matki, rola ojca, kierowanie płodnością, szacunek dla życia, małżeństwa bezdzietne)

Temat: Być rodzicami ( etapy rodzicielstwa, zadania na tych etapach, wychowanie, złoty środek w wychowaniu)

11 III 2017 godz. 18.45

prowadzi Ks. Hieronim

Temat: Wierność (życie jako droga do zbawienia, małżeństwo wspólną drogą całego życia, wzajemna wierność warunkiem szczęścia rodzinnego, pielęgnowanie wierności i miłości

18 III 2017 godz. 18.45

prowadzą p. mgr Arkadiusz i mgr Anna Sosnowscy

Temat: Kościół domowy (grupa rodzinna, wzajemne oddziaływanie osób, dobro drugiego dobrem własnym, wspólne dążenie do szczęścia, Kościół domowy, modlitwa, świętowanie.

II CYKL 2017

06 V 2017 godz. 18.45

prowadzi  Ks. Grzegorz

Temat: Małżeństwo chrześcijańskie (powołanie każdego człowieka, różne powołania i drogi życia, powołanie do małżeństwa, narzeczeństwo, zadania tego okresu)

13 V 2017 godz. 18.45

PRZYGOTOWANIE DO MAŁŻEŃSTWA I DO ŻYCIA W RODZINIE W WYPADKACH WYJĄTKOWYCH

Przygotowanie w wypadkach wyjątkowych

Program obejmuje:

• spotkania w sobotę i niedzielę (jeden weekend) w godz. (9.00 – 17.00)
  • dziesięć konferencji dla narzeczonych, które są realizowane w naszej Archidiecezji
  • jedno spotkania indywidualne w Poradni Rodzinnej
  • w niedziele udział we Mszy św.

Ponadto uczestnicy weekendowej formy przygotowania zobowiązani są do wzięcia udziału w dniu skupienia dla narzeczonych oraz w jednym indywidualnym spotkaniu z doradcą życia rodzinnego w dogodnym dla nich terminie.
Chętni do uczestnictwa w tej formie powinni uzyskać pisemną zgodę od swojego duszpasterza.
Przygotowanie odbywa się:

1.     Lublin, Kościół Rektoralny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, ul. Staszica 16a. http://www.staszica16a.pl
Kontakt (prosimy nie dzwonić w niedzielę):
Ks. Łukasz Pyda
tel. (81) 534-99-22, 608 426 248
e-mail: lukaszpyda@poczta.fm

2.     Świdnik, Ośrodek Profilaktyki i Odnowy Rodziny, ul. Żwirki i Wigury 15 http://www.odnowarodzin.org.pl

28 maja 2017

Niedziela, VII Tydzień Wielkanocny Rok A, I Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego